BLOCKBUSTER SAVAŞI: Ve Kazananlar…

Bu yılın başlarında, eğitmenlerimize 2020'de başlatılan Blockbuster tekniklerini kullanarak stil oluşturma yarışması olan Blockbuster Savaşı ile meydan okuduk. Dünyanın dört bir yanından eğitmenler, Blockbuster eserlerini sosyal medyada bizimle paylaşarak yarışmaya katıldı. Şimdi kazananları ortaya çıkarma zamanı! Alınan tüm kayıtlardan, Blockbuster yetenekleriyle göze çarpan üç kazanan seçtik…

Eylül 2020

Main Newsflash Image

Ağustos 2020

Main Newsflash Image

KESİM 101: Katmanları Vurgulamak & Modern Dokular

Kaç müşteriniz daha fazla çok yönlülük, hacim ve doku ister? İnce saçları veya daha uzun saçların karmaşıklığını eklediğinizde bunu başarmak göz korkutucu bir görev olabilir. Neyse ki, yeni nesil INDOLA stilistlerinin modern kesme tekniklerine hakim olma konusunda güven kazanmalarına yardımcı olmak için buradayız. Güzeli fantastik yapmak İnce saçlar birçok zorluk yaratır, ancak umudunuzu kaybetmeyin! Yoğunluğunu en üst düzeye çıkaran ve daha ince görünümlü tarafların riskini azaltan bir kesme tekniğini paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Artık ince saçlı müşterilerinize, arzu ettikleri katmanları ve dokuları sunarak sürpriz yapabilirsiniz. Başarının anahtarı iki farklı yüksekliğin kullanılmasıdır… Arkadan alçak git Başın arkasındaki daha yoğun saçlara odaklanarak başlayın. Yüksek taç kısmından enseye bir inçlik bölümünü tarayın ve parmaklarınızı hafif çapraz yerleştirmeden önce düşük bir yükseklik (90 derece yatay) kullanın. Bu, saçın üst kısmını nispeten kısa tutarken, ağırlığı çevre dışına çıkarır. Bir inç genişliklerde yolunuzu bulun, devam ederken önceki bölümlere bir seyahat rehberi kullanır gibi geri dönün. Saçın kulağın üzerindeki yönü değiştirdiği yerde durduğunuzdan emin olun! Yanlardan yükseğe çık Saç, yüzü çerçevelediği yerde daha az yoğundur. İnce çizginin yön değiştirdiği bu bölümdeki 90 derecelik dikey açıya geçerek dolgunluğu koruyun. İlk denediğinizde huzursuz hissedebilirsiniz, ancak sonuçlar buna değer! Önceki bölümden bir parça dahil ederek tarayın. Kesiminizi yönlendirmek ve önceki bölümdeki saçların dökülmesine izin vermek için çok daha güçlü bir çapraz parmak açısı kullanın. Yüze doğru ilerlerken arkaya doğru yönlendirerek bölümlere devam edin. Lüks uzun tabaka Uzun saçlar kesinlikle her yaş için bir görünümdür. Bu yılki Superbowl devre arası gösterisine, uzun katmanları sahneye hacim ve hareket getiren iki küresel simge hakim oldu. Peki, J.Lo ve Shakira'nın kullandığı katmanlı görünümün sırrı nedir? Katmanlama, müşterilerden ağırlığı kaldırırken uzunluk ve çok yönlülük sağlama şansı sunar. Sarışınlık uzmanı ve #indolaselected yaratıcı kadro üyesi Denis Shefel (@shefeldenis), çene çizgisinden başlayarak uzun bir saçakla uzun katmanları birleştirmeyi seviyor. Saçları yuvarlak bir fırça kullanarak şekillendiriyor ve parmaklarını kullanarak hafifçe bukleler vermiş gibi olmak için iki inçlik maşa kullanıyor . Müşteriler bu sofistike şeklin getirdiği hareketi severler. Saçlarında fazla zaman geçiremeyen veya çok fazla zaman harcayanlar bile, evde bu görüntüyü yeniden yaratabilir ve salon ziyaretleri arasında bu dokuların tadını çıkarabilir!
Newsflash 2020
Denis'in Uzman İpucu
“Saçları her zaman kurutun ve saç kesimini bir kez daha düzeltin. Bu, son dokunuşların tam olarak nerede gerekli olduğunu görmenizi ve mükemmel bir sonuç vermenizi sağlar ”

Temmuz 2020

Main Newsflash Image

KESİM 101: Rahat ve Pürüzsüz

Keskin, şık bob kesimin dünyayı çalkalamasının üzerinden 100 yıl geçti, ancak bu stil kısa sürede klasik statü kazanmak için sadeliği ve çok yönlülüğü ile kadınları kazandı. 1960'lardaki öncüleri kadar çarpıcı olan Gen Z-er bob kesimleri çok yönlülük, dolgunluk ve hareket sunuyor. Ünlü İngiliz şarkıcı ve YSL Beauty'nin yüzü olan Dua Lipa, uzunluğunu, ayrımını ve rengini değiştirerek bir bob kesim kullanmaya başladı, görünümünün her zaman taze kaldığından emin oldu. Son zamanlarda şık bir bob ve kahkül kombinasyonu, Paris Moda Haftası sırasında bir sansasyon yarattı ve bu zorlu kesim hala medyanın ilgisini ve taklitçi kesimleri benzer şekilde çekme gücüne sahip! Bu eski favorinin hep devam edeceği aşikardır, bu nedenle müşterileriniz her gün bob kesim istemeyecek olsa da (Amerikan Vogue eski genel yayın yönetmeni Anna Wintour'un söylemiş olduğu gibi), kesim tekniklerinizi her zaman etkileyecektir! Müşterilerinizin daha fazlası için geri gelmesini istediğinizde iyi kesim becerileri önemlidir! #İndolaselected Yaratıcı Ekip üyesi Lynndy Rolfe (@hairbylynndy) ile, saç kuruduktan sonra yeniden işlemeye gerek kalmadan göz alıcı bir şekilde düz olan bir uzunlukta saç kesimi ve bob kesimler elde etmenize yardımcı oluyoruz. Düz konuşma Bazen müşterinizle konuşurken kesime dikkatinizi vermeye çalıştığınızda, belirli bir uzunlukta saç kesimi ve bob üzerinde lazerle kesilmiş gibi düz bir çizgi tutmak zor olabilir. İşte, bu sanatta ustalaşmak ve her seferinde mükemmel bob'a ulaşmak için en iyi ipuçlarımız. Dikkatlice tarayın! Saçları mümkün olduğunca doğal düşüşüne yakın bir şekilde tarayın. Yükseklikle birlikte gelen riskten kaçınmak istersiniz, bu nedenle keserken parmaklarınızı düz tutun veya mümkünse, gerginliği azaltan ve saçın altındaki bölümü daha kısa kurutmadan bir tarak kullanın. . Aşağı bak! Çok uzun bir müşteriniz yoksa veya tüm bir kesim için ayakta durmaya istekli değilseniz, göz çizginizin altında kesersiniz. Lynndy'nin dikkatli bir sözü var, “Göz çizginizin altını keserken dikkatli olun. Saçları çevirmek katlı kesime neden olur, bu yüzden düz kesim için kaçının, kaçının, kaçının! ” Anahatları takip etmeyin! Yapması kolay bir hata, anahattaki bir sonraki bölümü kesmeye çalışmaktır. Bunun yerine daima bir sonraki bölümü alt kenardan kesin. Bu, herhangi bir katlı istenmeyen katlı kesimden kaçınacaktır, bu nedenle kurutmadan sonra daha iyi bir sonuç göreceksiniz. Ağırlığı öne doğru artırmak için tüm saçları arkaya doğru yönlendirmeyi unutmayın. Bu teknikler kulağa basit geliyor, ancak kurutma ve düzleştirmeden sonra size harika sonuçlar verecekler. Hayal kırıklığına uğramayacağınızı garanti ediyoruz!
Newsflash 2020
Lynndy'nin Uzman İpucu
“Vücut konumlandırma kesimi etkileyebilir, müşterinize göre nerede durduğunuza dikkat edin”

Haziran 2020

Main Newsflash Image

TONLAMA TEKNİĞİ: Yaratıcı Karıştırma ve Uygulama

Müşteriniz sandalyede meydana gelen büyüyü anlayamasa da, sizin INDOLA uzmanı olmanıza ve hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmak için buradayız. Birçok müşteri, açıcının tüm zor işleri yaptığını düşünüyor, ancak düzensiz renklere ve pürüzlü tonlara karşı savaşırken gerçek gizli silahınız tonerdir! Tonlama söz konusu olduğunda, üç altın kural vardır. Bu kurallara göre oynarsanız her müşteriniz sonuçları sevecektir… İkili uygulama kazanıyor! Saçta bir tonlayıcı kullanmak, herhangi bir çizgiyi temizlemeye yardımcı olur ve folyo ile folyolanmamış saçlar arasındaki kontrastın güzel bir sonuç için daha dengeli olmasını sağlar. Ekstra bir ayrım için ikili uygulamanızda farklı tonların kombinasyonunu kullanın. Tonlayıcı öncesi ışıltıyı görün! İşin püf noktası, pastel karışımlar için mükemmel bir hazırlık olan temiz ve eşit bir taban oluşturmaktır. Sadece dakikalar alır (saç gözenekliliğine bağlı olarak), ancak etkiyi en üst düzeye çıkarır ve gölgelerin daha uzun süre dayanmasını sağlar. Renklerinizi anlayın! INDOLA sarışın serisi karşı konulmaz seçenekler sunuyor, bu yüzden renk tablolarımızı baştan sona tanıyın! Gölgelerin nasıl etkileşime girdiğini anlayın ve her müşteriye istedikleri sarışınlığı verebilmeniz için formüllerinizi uygulayın. Entegre Hair-Bond Teknolojimizin kırılmayı en aza indirdiğini unutmayın, böylece müşterileriniz ekstra bakım ve parlaklık artışını sevecektir. Klasik vurgular için kişiselleştirilmiş Sarışın Uzman Pastel serisini denemeye ne dersiniz? Aşağıda zarif gül nüansları ile yapılan yaratıcı sarışınlık, ödüllü kuaför ve #indolaselected yaratıcı ekip üyesi Lynndy Rolfe (@hairbylynndy) tarafından çarpıcı bir örnektir. Teknikle ilgili ipuçları için aşağıdaki adım adım yapılışa bakın.
Newsflash 2020
Lynndy'nin Uzman İpucu
"Tonlama söz konusu olduğunda altın bir kural vardır. Her zaman elde etmek istediğiniz baz seviyesi için değil gördüğünüz baz seviyesi için tonlandırma yapın. Tonlayıcıların saçı açmayacağını unutmayın! ”

Mayıs 2020

Main Newsflash Image

BLONDE BEAUTY: Kontür Işıltısı

"Eğlenceli! Canlı! Kalın! Işıltılarınız konuşsun ..." Müşterilerinizin en son trendleri benimsemelerine yardımcı olmayı sevdiğinizi biliyoruz. Bu bahar, size klasik bir retro, çarpıcı sarışın ışıltılar getiriyoruz, ancak taze ve dramatik bir dalga ile! Yeni bir on yıl yeni bir görünüm gerektiriyor ve 90'ların yüz çerçeveleme vurgularının yeniden çalışmasından daha iyi bir seçenek yok. Bu trendler geri döndü ve müşterileriniz bu trendlerin çok yönlülüğünü ve etkilerini sevecek! Ginger Spice'den Beyoncé'ye - çizgilerin arkasındaki sır! Ginger Spice sahneye çıktığında, kızlar yüz çerçeveli sarışın çizgilerini zahmetsiz bir güvenle ve hayatı dolu dolu yaşama kararlılığıyla ilişkilendirdiler. Şimdi, konturlar yeni nesil için kız gücünü geri kazanmanın bir yolunu sunuyor. Cesur renk çizgileri içiniz, içsel kuvvet, kum ve esneklik hakkında güçlü bir mesaj gönderir. Balayaj ince uyumsuzluğun damgasını vururken, etkili çizgiler açıkça “2020 benimdir” diyor. Ödüllü kuaför ve #indolaselected yaratıcı ekip üyesi Lynndy Rolfe (@hairbylynndy), Londra'daki trendlerin dünya çapında en iyi salonlara yayıldığını gördü. Saç Bağını güçlendirirken ve kırılmayı en aza indirirken, 8 tona kadar açma ve çarpıcı renk sonuçları elde etmek için Blonde Expert Bleaching Powder önerir. Görünüm sarışın vurgularla da sınırlı değil - yaratıcılık kazanabilir, renk konturlarını, Insta Yaz için mükemmel olan stil isteyen müşterilerin yüzlerini çerçeveye göre özelleştirebilirsiniz. Yeni Işıltıların potansiyelini keşfedin: "
Newsflash 2020
Lynndys'dan Uzman İpucu
“Sarışınlarımı gül nüanslarıyla süslemeyi seviyorum. Tekniklerinizi trend bir gölgeyle güncelleyin ve geleneksel ışıltı hizmetine tamamen yeni bir boyut kazandırın”

Nisan 2020

Main Newsflash Image

SARIŞINLIK SANATI: Modern Tonlamalar

Hiç renk hizmetlerinizi hızlandırabilmeyi dilediniz mi? Yeni freehand tekniklerimiz, dönüştürücü görünümler yaratmak ve zamandan tasarruf etmek isteyen yeni nesil INDOLA renk uzmanları için idealdir! Freehand balyaj trendi 2020'de de folyolara karşı üstün olmaya devam edecek gibi görünüyor. Yerleşiminizin mükemmelleşmesinin, randevu sürelerini nasıl yarıya indireceğini ve müşterilerin salondan doğrudan selfieler paylaşmalarını nasıl sağlayacağını öğrenin… İkili sistem uygulamasını desteklemesi ise harika… Şimdi, sadece iki basit aşamada çarpıcı, gerilmiş bir dip efekti elde edebilirsiniz: İlk olarak, Blond Expert'imizi kullanarak bölümleri boyamada yaratıcı olun. Müşterinizin hayal ettiği görünüme göre farklı efektler oluşturmak için bölümlerin kalınlığını, aralığını ve yerleşimini değiştirebilirsiniz! Müşteriniz parlak bir görünüm istiyorsa, yatay olarak ilerleyin veya dağınık bir görünüm için bu ayrımları arkaya doğru tarayın! Kuruduktan sonra, müşterileriniz cesur çizgilerin bir tonlama servisi ile güzelce karıştığını görünce etkileneceklerdir. Hayal gücünüzü kullanmanın ve sonucu müşterileriniz için özel servisler hazırlamanın zamanı geldi. Daha canlı bir balyaj görünümü için dipten daha uzak veya yatay ayrımlar ile çalışın. Sarışınlık uzmanı ve #indolaselected yaratıcı kadro üyesi Denis Shefel (@shefeldenis), PPC tonlarına artı olarak %4 developer seçiyor ve 1: 1: 0.5 karıştırma oranına sahip Renk Transformatörü ekliyor. Renk Transformatörü, çizgileri sorunsuz bir şekilde karıştırmak için PCC tonlarını yarı kalıcı bir renge dönüştürür. Bu ikili sistem uygulaması ile çalışmak için çok basit bir yoldur. Bekleme esnasında görsel olarak kontrol etmek önemlidir, ancak her zaman mükemmel bir renk eşleşmesine ve güzel bir ışığa güvenebilirsiniz. Görsel bir referans için eğitimi izleyin ve aşağıdaki adım adım kılavuzumuza bakın. Bu basit zaman kazandıran tekniklerle, karıştırmanın ve renklendirme işinize destek vermenin zamanı geldi.
Newsflash 2020
Denis'in Uzman İpucu
“Serbest bir balyaj uygulamasından sonra saçı tonlamak için geçici bir renk kullanmak benim kurtarıcı tekniğimdir. Bir sonraki randevuya kadar saçların canlı ve parlak kalmasını sağlar ”

Arşiv

 • 2020
  • Eylül
  • Ağustos
  • Temmuz
  • Haziran
  • Mayıs
  • Nisan
newsflash_winner_henrik530x734

#BLOCKING – Henrik Halasi (@halasihenrik)

Macaristan Várpalota'da doğan Henrik Halasi, 2003 yılından beri kuaförlük yapıyor ve 2007 yılında INDOLA Profesyonel Ekibine katıldı. Eğitmen olarak sahip olduğu engin deneyimiyle Henrik, #blocking tekniğini kullanarak zıt tonlar ile muhteşem dolgunluk ve boyut yarattı. Videonun tamamını burada görebilirsiniz:


newsflash_winner_elena530x734

#COLOURMELTING – Elena Lomakina (@aljona_lomakina)

#Colormelting söz konusu olduğunda, St Petersburg merkezli eğitmenimiz Elena, kusursuz yorumuyla işleri tamamen yepyeni bir seviyeye taşıdı, bu kusursuz erimiş etkiyi dipten uca sergiledi. Elena, yarışmalara yabancı değil, çünkü 2018 ve 2019 Rusya Kuaförlük Ödülleri'nin her ikisinde de yarı finalist olmuştu. Elena'nın görünümü nasıl yarattığını buradan görebilirsiniz:


newsflash_winner_aleksandr 530x734

#PANELLING – Aleksander Nikolaev (@_alexhair_)

St. Petersburg'dan bir INDOLA Teknik Uzmanı olan Aleksander, burada sergilediği görünüm ile kalıpların ötesine geçti ve harika bir renk paleti ile sonuçlandı. Renk ve kabarık saç modellerindeki uzmanlığıyla, bu kadar çarpıcı bir sonuç elde etmesine şaşmamak gerek! Görünümün nasıl oluşturulduğunu buradan öğrenin: